Cumartesi, Eylül 23, 2023
EĞİTİM

Boğaziçi Üniversitesinde Kulüp Odaları Zorla Boşaltılıyor

Boğaziçi Üniversitesinde barınma krizi bahanesiyle öğrenci kulüplerinin yerleri alınarak yurt için kullanılmak isteniyor. Öğrencilerin itirazlarına rağmen odalar zorla boşaltılıyor.

Boğaziçi Üniversitesinde atanmış yönetim, barınma krizini bahane ederek öğrenci kulüplerinin yerini yurt olarak kullanmak amacıyla merkezden taşıma kararı aldı.
Bunun barınma krizi için bir çözüm olmadığını söyleyen öğrenciler, kulüplerin taşınmasını engellemek için sabah saatlerinden itibaren kulüplerin yer aldığı 1. Erkek Güney Yurdu’nda toplanmaya başladı. Kulüplerin taşınmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan öğrenciler, açıklama yaptı.

Öğrenciler basın açıklamasının ardından öğrenci kulüplerinin bulunduğu 1. Erkek Yurdu’nda nöbet tutmaya devam ederken özel güvenlikler ENSO’ya (Mühendislik Kulübü) ait odayı taşımaya geldi. Güvenlik görevlileri ve sivil polis odaları zorla boşaltmak için binaya girdi. Öğrencilere engel olmamaları konusunda uyarı yapılırken Güney Kampüs çevresine polis araçları getirilmeye başlandı.
Öğrencilerin engelleme girişimlerine rağmen odalar zorla boşaltılıyor.

Öğrencilerin engelleme girişimlerine rağmen odalar zorla boşaltılıyor.
Öğrenciler yaptıkları açıklamada “Kulüpler yerinde, yerinde güzel” sloganı attı, basın açıklamasının ardından kulüp isimlerinin yazılı olduğu ahşap bloklar yerleştirdiler.

Basından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir