Pazar, Eylül 24, 2023
İNSAN HAKLARI

KHK’lı Babasıyla Cezaevinde Görüştükten Sonra Canına Kıyan 18 Yaşındaki Ayşe D. Yürekleri Dağladı

KHK’lı babasıyla görüş yaptıktan sonra canına kıyan 18 yaşındaki Ayşe’nin mektubu
İzmir’de tutuklu babasını ziyaretten döndükten sonra metro istasyonunda canına kıyan 18 yaşındaki Ayşe’nin bıraktığı mektubun ve babasıyla son konuşmasının ayrıntılarına ulaşıldı: Genel af çıkar, herkesi çıkarırlar ama bizi çıkarmazlar…

Ayşe ardında bıraktığı mektubunda, “Kimsenin suçu değildi ama iktidara ve bir kez olsun bunlara oy veren herkese hakkım haramdır. Hoş ben cennete, cehenneme inanmıyorum, inanmak istemiyorum. Ölünce bari bitsin. Bilimcimin ve ruhumun veyahut herhangi bir 4. boyutumun varlığını sürdürmesini istemiyorum.” diye yazdı.

Buca Kırıklar Cezaevinde tutuklu olan babası, KHK’lı astsubay İ.D. ile açık görüşten sonra İzmir metrosunun Nergis istasyonunda hayatına son veren 18 yaşındaki Ayşe D.’nin babasıyla son konuşmanın ayrıntıları ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre 6 Temmuz 2023’te annesi ve kardeşiyle birlikte babasını ziyaret eden Ayşe D. eve döndükten sonra odasındaki çalışma masasına bir mektup bırakarak Nergis İstasyonu’na gitti ve hayatına son verdi

SİYASİLERİ KAPSAYAN GENEL AFFIN ÇIKMAYACAĞI İHTİMALİ KIZIMI ETKİLEDİ

15 Temmuz’dan sonra yaşadıkları ihraç süreçleri ve maddi sıkıntılardan sonra babasının hapiste olmasının Ayşe’de ağır bunalıma neden olduğunu belirten S.D. kızının sonunda canına kıydığını söyledi. Ailece yaptıkları son görüşle ilgili önemli bir detaya da dikkat çeken S. D. eşiyle genel affı ve affın siyasi tutukluları kapsayıp kapsamayacağını üzerine konuştuklarını ve Ayşe’nin babasının “Genel af çıkar, herkesi çıkarırlar ama bizi çıkarmazlar” sözünden etkilenmiş olabileceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir