Pazar, Eylül 24, 2023
SİYASET

Kılıçdaroğlu’nun Özdağ Protokolü Açıklamasına Altılı Masa’dan Tepkiler

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın “3 bakanlık ve MİT Başkanlığı” için protokol imzaladıkları iddiası için “İki kişinin namusuna teslim edilmiş bir protokol. O konuda kamuoyuna açıklama yapamam. Faik Öztrak’ın haberi yoktu” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na İyi Parti, Gelecek ve DEVA partili isimlerden tepkiler geldi.

Altılı Masa’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, bu desteği 3 bakanlık ve MİT Başkanlığı’nı almak şartıyla verdiğini açıklamıştı.
Kılıçdaroğlu, HaberTürk’teki röportajında Özdağ ile arasındaki protokol için “İki kişinin namusuna teslim edilmiş bir protokol. O konuda kamuoyuna açıklama yapamam. Faik Öztrak’ın haberi yoktu” dedi.
Kılıçdaroğlu, Özdağ ile görüşmesinden Altılı Masa liderlerinin haberinin olduğunu, ancak protokolden kimsenin haberi olmadığını iki kez söyledi. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine Altılı Masa’daki partilerden tepkiler geliyor.
“Hoyratça heba edilmiş bir güven”
İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez:
“Biz sahada kendisi için oy isterken meğer o Ankara’nın karanlık dehlizlerinde pazarlıklar yapıyor, protokoller imzalıyormuş. Arkadaşlarının haberi yok, ittifak ortaklarının bilgisi yok. Hoyratça heba edilmiş bir güven yeniden kazanılabilir mi sayın Kılıçdaroğlu?”

http://serbestiyet.com/haberler/gunde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir