Pazar, Eylül 24, 2023
İNSAN HAKLARI

104 Sanatçıdan ‘Merdan Yanardağ’a Özgürlük’ Çağrısı: Yetkilileri Vicdana ve Hukuka Çağırıyoruz

Merdan Yanardağ’a özgürlük’ çağrısına 104 sanatçıdan destek geldi. Sanatçılar yayınladıkları açıklamada, basın özgürlüğüne vurgu yaptı.

Şair Tuğrul Keskin’in başlattığı ‘Merdan Yanardağ’a özgürlük’ çağrısına aralarında Zülfü Livaneli, Müjde Ar, Levent Üzümcü, Orhan Aydın, Ahmet Telli, Sunay Akın, Selda Bağcan gibi isimlerin de bulunduğu birçok sanatçı ilk imzacı olarak katıldı.

TELE1Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, “4 Soru 4 Yanıt” programında AK Partili Galip Ensarioğlu’nun sözlerini değerlendirirken yeni bir çözüm süreci hazırlığına dikkat çekmiş ancak sözleri cımbızlanarak yapılan montaj video ile bağlamından kopartılarak sosyal medyada dolaşıma sokulmuştu. Yanardağ sonrasındaki süreçte “terör örgütü propagandası yapma” suçlamasıyla tutuklandı.
Gazeteci, sanatçı ve aydınlar ‘Merdan Yanardağ’a Özgürlük’ çağrısı yaptı. Kampanyayı başlatan Şair Tuğrul Keskin ilk imza atan isimlerin yer aldığı açıklamayı paylaşırken gazeteci ve aydınlara da kampanyaya destek verme çağrısında bulundu.

http://gazetedavul.com/manset/104-san…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir