Cuma, Haziran 14, 2024
GÜNDEMMEDYADA BUGÜN

Yıldıray Oğur: Yanardağ’ın Milli Mutabakatla Tutuklanmasına…

TELE-1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, altı gün önce TELE-1’deki programda Öcalan’la ilgili konuşması yüzünden “terör örgütü propagandası” ve “suç ve suçluyu övmek” suçlamalarıyla tutuklandı.

Peki ne diyerek terör örgütü propagandası yapmış, suç ve suçluyu övmüştü Yanardağ?

“Öcalan, olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi olan biri isim” diyerek mi?

Yoksa “Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. Öcalan İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor” diyerek mi?

“Abdullah Öcalan, Orta Doğu’da Türkiye’nin önünü açıyor” mu? yoksa “Öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtlerin, PKK’nın önüne yeni hedef koymuştur; şartların iyileştirilmesi talepleri var. Bu talepler normal ve meşrudur” mu, “Beğenseniz de beğenmeseniz de Kürtlerin lideri Öcalan” mı dedi?

Kürtlerin Halk TV değil, TELE-1’i izlemesi için Öcalan’dan mektup alıp canlı yayında mı okudu?

Yoksa Dolmabahçe Sarayı’ndan canlı yayın yapıp Öcalan’ın PKK’ya mesajını mı yayınladı?

Öcalan’ın vefat eden kızkardeşi için “İnna lillah ve inna ileyhi raciun” mu dedi?

Yoksa “Edirne’deki, en büyük hesabı İmralı’dakine verecek” diyerek terör örgütü lideriyle eski bir siyasi parti genel başkanını mı tehdit etti?

“Bu süreç içerisinde tabi Öcalan kendi iktidarını bunların hiçbirine kaçırmak istemiyor. Bununla ilgili çok sert açıklamaları var. Demirtaş’a hesap sormaktan tutun dağa hesap sormaya varıncaya kadar. Onların kendisine ihanet ettiği yönünde. Onların bu ihaneti sebebiyle onlara karşı kesin bir tavrı var” mı diyerek Öcalan’ın mesajlarını tevil mi etti?

Yoksa “İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken terörist başı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır. Terörist başının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, zillet ittifakına verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur” diyerek Öcalan’a mı hak verdi?

Hayır. 

Yıldıray Oğur’un yazısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir