Pazar, Mart 3, 2024
GÜNDEMMEDYADA BUGÜN

Erol Köroğlu: 29 Mayıs’ın Nasıl Bir Gün Olacağını Bilmek İçin…

Demokratik cumhuriyete ulaşmak için yürünmesi gereken yol uzun. Fakat bunun 28 Mayıs’ta sandıkta başlaması şart. Bizler isimleri değil, ülkenin bitmek bilmez bir kabusa dönüşüp dönüşmemesini oylayacağız.

Geçen hafta yazı yazamadım. Önemli bir şey oldu. Seçim! Seçim sonuçlarının ilan edilmesini beklerken, gece yavaş yavaş yavaş gündüze dönüştü ve ortaya çıkmakta olan sonuçla moralim bozulmuş bir biçimde yatağa gittim. Sanırım pek çok kişi aynı durumu yaşadı. Pazartesi sabahı çok da zor kalktım ve birkaç saat depresif bir ruh haliyle vakit geçirdim.

Sonra depresyonum sona erdi. Çabuk toparlandım. Artık önceliğin 28 Mayıs seçimi olduğunun ve buna hazırlanmak gerektiğinin farkındaydım. Bu noktadan itibaren bir yazı yazmak ve gecikmeli de olsa Artı Gerçek’e ulaştırmak için çaba harcadım. Ne var ki, o kadar çok enformasyon akışı, tartışma ve farklı konu vardı ki, bir türlü elim yazı yazmaya gitmedi.

Şu anda bile, bu yazıyı yazarken zorlanıyorum. Etrafımızı oy vermeye gitmek konusunda ikna etmek ve gelecek Pazar gidip oy vermekten öte gelişmelere bir katkıda bulunabilir miyiz diye merak etmiyor değilim. Oysa bunun yanıltıcı bir duygu olduğunun da farkındayım. 28 Mayıs önemli ve 29 Mayıs’ın nasıl bir gün olacağını, nasıl bir Türkiye’ye uyanacağımızı belirlemek için hepimizin gidip oy vermesi gerekiyor.

Erol KÖROĞLU’nun Yazısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir