Pazar, Haziran 16, 2024
SİYASET

Bekir Ağırdır: Hâlâ Her Şey Mümkün, Kılıçdaroğlu da Fark Atabilir Erdoğan da

Araştırmacı Bekir Ağırdır’dan ikinci tur yorumu: Hâlâ her şey mümkündür. Erdoğan’ın fark atması da Kemal Bey’in fark atması da mümkün… Gelecek pazar çok şeye gebedir. Bitmiş bir şey yok.

Araştırmacı Bekir Ağırdır, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs’ta düzenlenecek ikinci turu hakkında “Seçim bitmedi, sürüyor. Kimse bunun farkında değil gibi” dedi. Ağırdır, “Yani bilmiyorum kimse farkında mı ama… Hâlâ her şey mümkündür. Erdoğan’ın fark atması da Kemal Bey’in fark atması da mümkün. Sayılara baktığımızda AK Parti gerilemiş, 2002 noktasına geri dönmüş” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU, CHP TARİHİNİN EN YÜKSEK GENEL BAŞKANLIK OYUNA ULAŞTI’

Gazete Oksijen’den İlke Gürsoy ile bir söyleşi gerçekleştiren Ağırdır, “4-5 puan fark deniyor ama sonuç olarak konuştuğumuz oy 3 milyon. Bir yandan, yüzde 45’le Ecevit ve İnönü dahil CHP tarihinin en yüksek genel başkanlık oyuna ulaşılmış.

“Seçim sürecindeki eksiklerin birincisi, CHP ve Millet İttifakı ortaklarının örgütsel enerjilerinin sahada sinerji ve heyecan üretmemiş olmaları. Bunun da birinci derece sorumlu aktörü CHP örgütü. Dolayısıyla örgütün kalan günlerde müthiş bir enerjiyle, umutla, inançla uğraşması ve bunu seçmene göstermesi gerek. İkinci temel eksik de Millet İttifakı aktörlerinin o büyük heyecanı üretememesiydi.”

https://artigercek.com/politika/bekir-agirdir-hala-her-sey-mumkun-kilicdaroglu-da-fark-atabilir-erdogan-da-250815h

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir