Cuma, Haziran 14, 2024
HABERLERSİYASET

Aydın, Sanatçı Ve Yazarlardan Çağrı: ’28 Mayıs’ta Oy Ver Gitsin, Bu Karanlık Bitsin’

Bir grup aydın, sanatçı ve yazar, 28 Mayıs’taki ikinci tur öncesinde oy verme çağrısı yaparak, “28 Mayıs’ta sadece iki ayrı cumhurbaşkanı adayından birine değil geleceğimize karar vereceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs’ta düzenlenecek ikinci turu öncesinde bir grup aydın, sanatçı ve yazar, seçmenlere oy verme çağrısında bulunan bir imza kampanyası başlattı.
Çağrı metninde, “28 Mayıs’ta sadece iki ayrı cumhurbaşkanı adayından birine değil, nasıl bir ülkede yaşamak istediğimize, geleceğimize karar vereceğiz” vurgusu yapıldı.

Çağrıda, “Tek kişi eksilmeden, çoğalarak, büyüyerek, kazanma azmiyle sandığa gidiyoruz. Tekadam’a geçit vermeyeceğiz. Bütün kamu kaynaklarını, devlet imkanlarını, yalana dayalı propaganda olanaklarını zorbaca kullanmasına karşın birinci turda durdurmayı başardığımız Tekadam’ı bu kez göndereceğiz” denildi.

“Kaybedilecek bir oyumuz bile yok, aydınlığa çıkarılacak bir ülkemiz var” ifadeleriyle duyurulan metnin ilk imzacıları şöyle:

Ahmet Türk, Ahmet Ümit, Arzu Çerkezoğlu, Ayşegül Devecioğlu, Binnaz Toprak, Erdoğan Aydın, Eşber Yağmurdereli, Figen Çalıkuşu, Gaye Boralıoğlu, Garo Paylan, Genco Erkal, Gençay Gürsoy, Gürhan Ertür, Hüseyin Mat, İlhan Tekeli, Jülide Kural, Murathan Mungan, Nesrin Nas, Oya Baydar, Ömer Madra, Rıza Türmen, Selçuk Erez, Şebnem Korur Fincancı, Üstün Ergüder.

https://www.gazeteduvar.com.tr/aydin-sanatci-ve-yazarlardan-cagri-28-mayista-oy-ver-gitsin-bu-karanlik-bitsin-haber-1619310

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir