Pazartesi, Nisan 15, 2024
SİYASET

İmamoğlu’na Erzurum’da Provokasyon: Otobüsüne Taş Atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum mitinginde taşlı saldırıya maruz kaldı. Konuşma yaptığı sırada, İmamoğlu’nun seçim otobüsü polislerin gözünün önünde taşlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’daki mitingine bir grup tarafından taşlı saldırı düzenlendi. CHP’liler, saldırının polis tarafından engellenmeyen bir grup MHP’li ile HÜDA PAR’lı tarafından düzenlendiğini söylüyor.

İmamoğlu’nun miting öncesinde, AKP’li Erzurum Belediyesi çok sayıda otobüsü mitingin yapılması planlanan alana çekmişti. Saldırı ise mitingi binlerce kişinin dinlediği sırada, polislerin de gözü önünde meydana geldi.

Söz konusu grup, İmamoğlu’nun otobüsüne taş attı. Olayların büyümemesi için miting yarıda kesen İmamoğlu’nun uçakla dönme kararı aldığı, İBB Başkanı’nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

YARALILAR VAR
Ancak taşların mitingi dinleyenlerden bazılarına isabet ettiği ve yaralananlar olduğu belirtiliyor. Yaşananlar, canlı yayına da yansıdı.https://artigercek.com/politika/imamogluna-erzurumda-provokasyon-otobusune-tas-atildi-248889h

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir