Cuma, Haziran 14, 2024
MEDYADA BUGÜN

Cemal Yıldırım: Biz KHK’liler Sadece Ekmek Değil Öncelikle Onur Mücadelesi Veriyoruz

Spartaküs’ün köleliğe karşı çıkıp ekmek ve onur mücadelesi verdiği tarihten bu yana insanlığın tüm birikimine sahip çıkmak insan olmanın gereğidir. Biz KHK’liler sadece ekmek değil öncelikle onur mücadelesi veriyoruz.

Elinize toplu iğne batar bir damla kan akar ya o kadar insanız. Sizin gibi ağlar sizin gibi güleriz. Sevda aşk dediğinde karnında bir sıcaklık oluşur ya aynısını yaşarız. Doğarken ağlar ya çocuk biz de sizin gibi ağlamışız. Bu yazıyı siz okuduğunuzdan çok önce yazıyorum siz bayram yaparken “bayram benim neyime” diyen birinin yazısı. KHK konusunda çok yazılıp çizildi, biz de kendimizce hak hukuk adalet, yasa anayasa çok dedik ancak geçelim bunları var olan düzende anlamsız kelimeler. Yasaları değiştirecek yok edecek ve yeniden kuracak ve inşa edecek olandan yürekten, vicdandan insandan konuşalım. İnsanı insan yapan yürekten, vicdandan konuşalım.

Buraya birebir uğradığımız hukuksuzlukları yazsam, siz muhatap olmadığınız için belki o hukuki metinler çok dikkatinizi çekmeyebilir. Biz neyi nasıl yaşayıp ne hissettik ona dair içerden insana dair yazmak istedim. O, devletin bizim adımıza seçtiği, seçtiği üzerinden işimizden attığı bir “örgüt” üyesi ya da irtibatlı veya iltisaklı bir birey olarak ve sadece birinin siyasi geleceği üzerinden karartılan yaşamları konuşalım. Yirmi birinci yüz yılda tüm dünyanın gözleri önünde, gaz odalarında değil, yavaş yavaş nasıl soykırıma uğratıldığını konuşalım.

Cemal YILDIRIM’ın Yazısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir