Cuma, Haziran 14, 2024
SİYASET

“Bütün Göçmen Emekçileri Yeşil Sol Parti’ye Oy Vermeye Davet Ediyoruz”

Almanya’nın Köln kentinde ortak basın toplantısı düzenleyen 49 değişik örgüt ve kurum, Yeşil Sol Parti’ye oy verme çağrısında bulundu.

Emek ve Özgürlük İttifakı bünyesinde seçimlere katılacak Yeşil Sol Parti’ye güçlü bir destek de Avrupa’dan geldi. Almanya’nın Köln kentinde ortak basın toplantısı düzenleyen 49 değişik örgüt ve kurum, Yeşil Sol Parti’ye ey verme çağrısında bulundu. Köln Alevi Kültür Merkezi’nde Yeşil Sol Parti Avrupa Seçim Koordinasyonu düzenlenen ortak basın toplantısında ortak açıklamanın Türkçesini Leyla Uyar, Kürtçesini Osman Ergin okudu.

Ortak açıklamada şöyle denildi: “Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde tüm ülkenin kaderini etkileyecek önemli bir yol ayrımında. Avrupa’daki Türkiye ve Kurdistanlı göçmen örgütleri ve kurumları olarak bizler de bu yol ayrımında, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve oy kullanma hakkı bulunan bütün herkesi halkların, inançların, emeğin, temel hak ve özgürlüklerin değer gördüğü, demokratik bir Türkiye için oy vermeye çağırıyoruz.https://www.habereguven.com/butun-gocmen-emekcileri-yesil-sol-partiye-oy-vermeye-davet-ediyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir