Perşembe, Nisan 11, 2024
SİYASET

Yeşil Sol Parti 5 Koldan Sahada: 45 Seçim Gezisi, 60 Miting

Yeşil Sol Parti, HDP’nin bileşen yapısı ve ittifak üyeliği avantajıyla 45 seçim gezisi, 60 da miting düzenleyecek. İttifak ve bileşen partilerinin 20 yöneticisi aynı anda sahada olacak.

Milletvekili adaylarını Ankara’da düzenlediği toplantı ile tanıtan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), seçim çalışmalarını resmen başlattı. Emek ve Özgürlük İttifakı’nın siyasi partilerinden biri olan ve bileşen yapısı gereği pek çok siyasi partiyi çatısında buluşturan HDP’nin varlığı Yeşil Sol’a seçim çalışmalarında avantaj sağladı. İttifaktaki siyasi partilerin ve HDP bileşeni partilerin eş genel başkan, eş sözcü, genel başkanlarının katılımıyla Yeşil Sol Türkiye’nin pek çok bölgesinde aynı anda seçim çalışması yürütebilecek.

İTTİFAK VE BİLEŞEN AVANTAJI: 20 YÖNETİCİ, 45 GEZİ, 60 MİTİNG 

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eş genel başkanları, Yeşil Sol Parti’nin eş sözcüleri ile Halkların Demokratik Kongresi (HDK) eş sözcülerinin başkanlık edeceği 5 ayrı heyet yola çıkmaya hazırlanırken heyetlerde Emek ve Özgürlük İttifakı’nın siyasi partileri Emek Partisi (EMEP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ile HDP’nin bileşenleri Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi (SYKP), Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP), Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP)’nin yanı sıra Halkların Demokratik Kongresi (HDK) ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK)’nin eş genel başkan, genel başkan, eş sözcüleri de yer alacak.

Emek ve Özgürlük İttifakı üyesi ve bir bileşen partisi olmanın sayısal avantajını kullanacak olan Yeşil Sol Parti, seçim planlamasının ilk ayağı olan 14 – 18 Nisan arasındaki 4 günde 23 ilçe ve 22 il olmak üzere 45 merkezde seçmeniyle bir araya gelecek. Toplamda 20 eş genel başkan, eş sözcü ve genel başkan Türkiye’nin dört bir yanında seçim çalışması yürütecek.https://www.gazeteduvar.com.tr/yesil-sol-parti-5-koldan-sahada-45-secim-gezisi-60-miting-haber-1613123

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir