Cuma, Haziran 14, 2024
EĞİTİM

Kent Üniversitesi’nde Maaş Krizi: Akademisyenlerin En Zor Sınavı

Kent Üniversitesi, aylardır akademisyenlerin ve idari personelin maaşlarını ödemiyor. Gerekçe olarak kampüs inşaatı gösteriliyor. Akademisyenler yol parası için bile kara kara düşünüyor.

Son yıllarda vakıf üniversiteleri, akademi ve idari alanlarda çalışanlarının maaşlarının ödenmemesi, mobbing, tehdit ve işten çıkarma gibi olaylar yüzünden gündemden düşmüyor. Benzer bir olay bir yılı aşkın süredir Kent Üniversitesinde yaşanıyor. Üniversite yönetimi, Ekim 2022’den beri çalışanlarının maaşlarını düzenli bir şekilde ödemiyor.Neredeyse iki ayda bir maaş alan çalışanlar, onun da parçalı olarak yatırıldığını söylüyor. Üniversite çalışanları, ocak ayından bu yana maaşlarını hiç alamıyor.

‘MAAŞLAR İKİ AY DAHA ÖDENMEYECEK’

Akademisyenler, ekim ve kasım ayları maaşlarının neden ödenmediğini rektörle yaptığı görüşmede sordu. Ancak görüşmede akademisyenlere maaşlarının iki ay daha ödenmeyeceği söylendi. Gerekçe olarak ise üniversitenin inşaatına devam ettiği yeni kampüs gösterildi. Akademisyenler, biriken kira ve diğer borçlarının yanı sıra, yol parasını karşılayacak parayı dahi bulmakta zorlandıklarını söyledi.https://www.gazeteduvar.com.tr/kent-universitesinde-maas-krizi-akademisyenlerin-en-zor-sinavi-haber-1611930

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir