Cuma, Haziran 14, 2024
SİYASET

CHP, 3 Bin Sandığa Görevli Arıyor.

Seçime 46 gün kalırken seçim güvenliğiyle ilgili çalışmalar devam ediyor. CHP‘li Adıgüzel, yaklaşık 3 bin 90 sandıkta hala görevli olmadığına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılacağının duyurulması ardından siyasi partiler, çalışmalarına hız verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP’li belediye başkanlarına 3 bin 90 sandıkta hâlâ görevli olmadığını söyledi. CHP‘li Adıgüzel, “Her sandığa en az bir görevli bir de yedek bulmayı amaçlıyoruz” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan Sarp Sağkal’ın haberine göre CHP’liAdıgüzel, CHP’li belediye başkanlarına 3 bin 90 sandıkta hâlâ görevli olmadığını söyledi. Bu konuda da sandık görevlilerindeki açığın kapatılması için başkanlardan yardım istendi. Ancak eksik olan sandıkların hangi ilde oldukları ya da son durumlarına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

Parti kaynakları, her geçen gün görevli olmayan sandık sayısının azaldığını belirtirken, “Çalışmalarımız da devam ediyor. Altılı Masa’daki partilerin de sandıklarda görevlileri olacak. Her sandığa en az bir görevli bir de yedek bulmayı amaçlıyoruz” değerlendirmesi yaptı.
Yeşil Sol Parti de, sandık güvenliği için çalışmalara başladıklarını belirterek, herkesi sandıklarda görev almaya çağırmıştı.
Yüksek Seçim Kurulu ise Türkiye’de 190 bin 736 sandık kurulacağını duyurmuştu.https://artigercek.com/politika/chp-3-bin-sandiga-gorevli-ariyor-244344h

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir