Cuma, Haziran 14, 2024
GÜNDEMSİYASET

Kılıçdaroğlu: Teröre Karşı Ortak Tavır, Siyasetçi Olarak Görevimiz

Mersin’de polisevine düzenlenen saldırıyı kınayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu tür saldırılara karşı 85 milyonun ortak tavır takınması gerektiğini söyledi.

HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, ekonomi politikalarımız farklı olabilir; ama terör, insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı ortak tavır takınmak da siyasetçi olarak bizim görevimizdir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı makamında ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve Uysal’ın görüşmesi, basına kapalı gerçekleşti. Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mersin’deki polisevine saldırı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Bölücü terör örgütünün veya diğer terör örgütlerinin inançları yoktur, kimlikleri yoktur, ahlakları yoktur. Terör, kimden ve nereden gelirse gelsin, bu ülkede 85 milyon yurttaş olarak teröre karşı ortak tavır takınmak zorundayız. Terörden çok çektik, büyük acılar çektik. O acıların artık sona ermesi lazım. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, ekonomi politikalarımız farklı olabilir; ama terör, bir insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı ortak tavır takınmak da siyasetçi olarak bizim görevimizdir” dedi. 

Gazete Duvar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir