Cuma, Haziran 14, 2024
GÜNDEMİNSAN HAKLARI

KHK’dan İhraç Edilmişti: İntihar Eden Hemşire Sevgi Balcı Göreve İade Edildi!

CHP Burdur Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay, KHK ile ihraç edilen hemşire Sevgi Balcı hakkında OHAL Komisyonu’nun kabul belgesinin ve savcılığın takipsizlik kararının ortaya çıktığını açıkladı.

15 Temmuz’un ardından Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen ancak haklarında göreve iade kararı çıkan çok sayıda yurttaşın mağduriyeti sürüyor. 

CHP Burdur Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay’ın paylaşımına göre hemşire Sevgi Balcı da bu yurttaşlardan biri oldu.

Oktay paylaşımında, “Sevgi Balcı, Bucaklı bir hemşerimizdi. Biri 8.5 aylık olmak üzere 3 çocuk annesi bir hemşireydi. KHK ile ihraç oldu. Sivil Ölümün pençesine atıldı. Kendisine yapılan bu haksızlığı kaldıramayarak intihar etti. Aradan 5 yıl geçti. OHAL Komisyonu’nun “kabul”belgesi ve savcılığın Sevgi Hemşire hakkında takipsizlik kararı ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

Oktay, “KHK ile Memuriyetten atılan Sevgi Hemşire suçsuz bulunmuş, görevine iade edilmişti. Ama Sevgi Hemşire artık hayatta değildi. Şimdi KHK ile ihraç olanlara karşı yapılan hak ihlalini dile getirdiğimiz için bize öfke kusan A’dan Z’ye tüm terör örgütleriyle bizi lekelemeye çalışanlara soruyorum. Yaptığınıza Değdi mi? Değecek mi? Herkesi potansiyel suçlu olarak görmeye, toplumu ayrıştırmaya devam edecek misiniz? Şer dolu ittifakınızla Bu vebale de ortak olacak mısınız? “Yaptıysa Çeksin” diye uydurduğunuz çarpık Adaleti savunmaya devam edecek misiniz? Sizi mazlumların ahı yıkacak bilin isterim” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir