Cumartesi, Kasım 25, 2023
GÜNDEMSİYASET

Kılıçdaroğlu: KHK’lılar Görevine İade Edilecek, Endişeniz Olmasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Samsun Bafra’da grup toplantısı gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu katıldığı toplantıda KHK’lılara yönelik de açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu KHK’lıların görevlerine döndürüleceğini belirtti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun Bafra’da grup toplantısı gerçekleştirdi. Buradaki konuşmasında, öğretmenlere yönelik polis müdahalesini eleştiren Kılıçdaroğlu, “Öğretmenler yerde sürükleniyor olmaz, öğretmenin yerde sürüklendiği bir ülke olmaz” dedi. CHP lideri, ayrıca, “13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın seçtiği cumhurbaşkanı adayı olacak” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu daha sonra Vezirköprü ilçesinde düzenlenen bir toplantıda konuştu. O konuşmadan KHK’lılara dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte o sözler:

“Hapishanelerde masum insanları tutamazsınız. Bu konuda benim milletime sözüm var. Kanun Hükmünde Kararnamelerle başta Barış Akademisyenleri olmak üzere herkesi görevine iade edeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Niçin, üniversiteler her türlü düşüncenin özgürce tartışıldığı yerlerdir.” dedi.

ÖZGÜR PLATFORM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir