Cumartesi, Kasım 25, 2023
GÜNDEMSİYASET

Atanamayan Öğretmen Annesinden Babacan’a: Kurtarın Bizi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Nevşehir’de esnaf ziyaretleri yaptı.

Ziyaret kapsamında esnaf ile sohbet eden Babacan, altılı masa çalışmalarına ilişkin, “Anayasayı bir parti kendi başına değiştirecek sayıyı bulamıyor hiçbir zaman. Siyasi tarihimizde hiç olmamış. Anayasa değişikliği illa uzlaşma gerektiriyor. Biz o uzlaşmayı seçimden önce oluşturduk ki seçimden sonra memleket vakit kaybetmesin” açıklamasında bulundu.

“Tayyip Erdoğan küçük ortağıyla tuzak yapmaya çalışıyor ama biz o tuzakları yemeyeceğiz” diyen bir kişi, Babacan’ı “Çok sevindik, gurur duyduk, onurlandık buraya gelmenizden” sözleriyle karşıladı. Ali Babacan ise, “O dönem bitiyor. Müsait bir yerde onları indireceğiz, devam edeceğiz” diyerek yanıt verdi.

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN ANNESİ: KURTARIN BİZİ

KPSS’yi kazanmış ama mülakatta elenmiş bir atanamayan öğretmen annesi vatandaş ise, Babacan’a atanamayan öğretmenler sorununa çözüm bulunması için talepte bulundu. “Rica ediyorum kurtarın bizi, emekleri boşuna gitmesin çocuklarımızın. Yardım edin” diyen vatandaşa Babacan, “Hepsinin farkındayız. KPSS’de kazanıyorlar ama mülakatta eleniyorlar. Biz mülakatı kaldıracağız” diyerek yanıt verdi.

Gazete Duvar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir