Pazar, Haziran 16, 2024
MEDYADA BUGÜN

Survivor Nisa’nın Kazanması ve Muhalefete Dersler!

Türkiye’de değişim isteyen muhalefetin Nisa’nın Survivor serüvenine bakmasında yarar var. O değişime açık, bunu yürekten isteyen büyük kitleler hazır.

TV8’de yayımlanan ve 30 Haziran’da biten reality şovun yankıları özellikle sosyal medyada Ademciler-Nisacılar olarak karşılıklı atışmalarla devam ediyor. Bu tartışmalardan özellikle memlekette değişim isteyen, bunu kaçınılmaz gören muhalefetin alacağı çok ders var.

Öncelikle şunu belirteyim; Nisa ülkenin gideceği yönün izlerini taşırken, Adem yakın geçmişini temsil ediyordu. Yarışma boyunca bunu gördük. Finalde SMS oylarıyla belirlenen yarışmayı, beklenenin aksine geleneksel anlayışın temsilcisi Adem değil, Nisa kazandı. Nisa bunu sadece Z kuşağı diye tabir edilen ve sosyal medyayı aktif olarak kullanan gençlerin desteğiyle değil evinde televizyon izleyen her yaştan insanın kalbine girerek başardı. Bu yoklukta, klişe tabirle 7’den 90’a her yaştan insan onun için her biri dört lira olan on binlerce SMS attı.

Aralarında şampiyonların olduğu, geçmişte birkaç kez yarışmalarda boy gösteren güçlü yarışmacılardan oluşan Survivor Allstar 2022 yarışmasına girdiğinde iki yaş büyümüş, olgunlaşmıştı. Yine de bu kadar ‘olağan şampiyon’ adayının olduğu yarışmada kimse Nisa’nın onları geçip birinciliğe ulaşacağına ihtimal vermiyordu. Bir tek Nisa inanıyordu, hep söylediği gibi, “Masallar sadece çocuklar için değil; her insan masallara inanır ve masallar mutlu sonla biter.”

Tuncer KÖSEOĞLU’nun Yazısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir