Cumartesi, Nisan 13, 2024
AÇIK GÖRÜŞRÖPORTAJ

“Beni İhraç Ederken Neredeysem Hala Ordayım!”

KHK ile işinden edilmiş Ayten Eröksüz görevine dönenlerden sadece biri. Eröksüz yaşadıklarını ‘Bu sistemi hiç sevmedim ve sevmeyeceğim’ diyerek özetleyen Eröksüz’ün yazısı:

“Merhaba sevgili dostlar.
6 Temmuz benim hayatımda derin bir acının günü aslında. Hayatta dürüst, menfaatsiz yaşanabileceğini rehber edinmiş, emeğe ve insana saygıyı kutsanmış ve çocuklarını örnek olmuş babamın ölüm yıldönümü.

Aynı 6 Temmuz, emeğe ve insana değil paraya tapan, halkın değil sadece kendi çıkarları uğruna kendi gibi olmayanları yok etmek üzere inşa ettikleri sistem tarafında haksız yere ihraç edilen yüz binlerce insandan biri olan ben yine bu sistem tarafından işime iade edildim.

6 yıllık zorlu bir süreçten sonra ne hissetmem gerekiyor. Sevinç mi? Bir parça evet hukuksuzluğun hüküm sürdüğü bu zamanda adalete umut yeşertti. En çok da öfke duyuyorum. Terörist ilan ettiniz, sosyal ölü olalım istediniz, ailemiz, çocuklarımız bizden utansın, arkadaşlarımız sırtlarını bize dönsünler diye. İş kapılarını yüzümüze kapattırdınız aç kalalım, ağacın kökünü yiyelim diye. Yok saydınız psikolojimiz bozulsun ölelim diye. Ne yazık ki onlarca arkadaşımız bu zulmünüze dayanamadı.
Kimi intihar etti, kimi ağır hastalıklara yakalandı. Sebep olanların hiç vicdanı sızlamadı.

Onlara söz tüm arkadaşlarımız dönene kadar mücadeleye devam edeceğiz.
Bu süreç dayanışma ruhunu tekrar diriltti. El ele verirsek neler yapabileceğimizi herkese gösterdik. Sayısız dost edindim. Her biri birbirinden kıymetli. Varlığı ile mücadelemize destek veren, bize inanan canlara çok teşekkür ederim.. Tabi ki başta eşim, oğlum, ailem ve can arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Herkesin affına sığınarak İskenderun da müthiş bir destek ve dayanışma gösteren Hülya Ateş’e ve dostum, yol göstericim Başkanım Coşkun Selçuk hocama sonsuz teşekkürler. İhraç edildiğimiz ilk günden destek veren sendikamız Eğitim Sen’e ve yoldaşlarıma teşekkür ediyorum.
Tabii ki bu zulme direkt veya dolaylı olarak destek olan kişileri de bir çift sözüm var. Bu zulüm bizi yaktığında çıkarlarınız için için üç maymunu oynadınız. Hiç kimse ve hiç bir hükümet kalıcı değildir.

İnsanlık adına doğru yolda olmanızı temenni ediyorum.

Ben bu sistemi hiç sevmedim ve hiç sevmeyeceğim.. Beni ihraç ettiğinizde nerde idimse hala oradayım. Haksızlığın, zulmün önünde durmak bir marifet değil bir insanlık görevidir. Durduğumuz yer yüreğimizin yeridir. Doğrunun, eşitliğin ve özgürlüğün yanıdır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın bu mücadele devam edecek.”

Ayten ERÖKSÜZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir