Pazar, Mart 3, 2024
GÜNDEMSİYASET

İmamoğlu FT’ye Konuştu: Görevden Alınabilirim

İngiliz Financial Times gazetesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı röportajı yayınladı. İmamoğlu yaptığı açıklamada Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde kendisinin görevden alınacağını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İngiliz Financial Times gazetesine Türkiye’de giderek derinleşen ekonomik krizle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Gazete bugün, “İstanbul Belediye Başkanı Türk iş dünyasını Erdoğan’a karşı ‘cesur olmaya’ çağırıyor” başlıklı bir haber yayınladı. Financial Times’a konuşan İmamoğlu Türkiye’deki şirket yöneticilerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alışılmışın dışındaki politikalarına karşı açıkça konuşamamaları nedeniyle kötüye giden ekonomik krizden sorumlu olduğunu belirtti.

‘ERDOĞAN SEÇİMİ KAZANIRSA GÖREVDEN ALINABİLİRİM’

İmamoğlu, “Hesaplarıyla ilgili bir soruşturma başlatılmasından, hukuk dışı mahkemelere maruz kalmaktan ya da olası başka türlü müdahalelerden korkuyorlar” diye konuştu. “Ekonominin yolun sonuna yaklaştığını” ifade eden İmamoğlu, Erdoğan’ın seçimi yeniden kazanması halinde kendisinin görevden alınabileceğini kaydetti.

İmamoğlu, gelecek yıl yapılacak seçimde doğru adayı belirlemenin “çok çok önemli” olduğunu da dile getirerek “Şu anda hükümet kazanamaz” dedi.

Financial Times, seçim anketlerinde Erdoğan’a halk desteğinin “tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğuna” dikkat çekerken bazı seçmenlerin muhalefete de inanmadığını yazdı.

SÖZCÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir