Cumartesi, Kasım 25, 2023
GÜNDEMSİYASET

Selahattin Demirtaş: Dik Dur Eğilme Reis!

HDP dahil hiçbir muhalefet lideriyle yan yana gelmiyor, onları davet edip memleketin sorunlarını konuşmuyor. Dedim ya, adam ilkeli. İlkesinden zırnık taviz vermiyor. Gelin de hayran olmayın.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Artı Gerçek’te yayınlanan yazısında Recep Tayyip Erdoğan’ın en takdir ettiği yönünün ilkeli duruşu olduğunu yazarak “Koşullar ne olursa olsun, bazı ilkelerinden asla taviz vermiyor. Dik duruşunu bozmuyor. Bu tarzına hayran olmamak mümkün değil. Mesela ülkede kıyamet bile kopsa muhalefet liderleriyle asla bir araya gelmiyor, onlarla görüşmüyor. Deprem olsa; sel, yangın, heyelan olsa tufan kopsa savaş çıksa ekonomi çökse taziye veya düğün olsa fark etmez, tek bir muhalefet lideriyle görüşmüyor.” diyerek eleştirdi.

Demirtaş yazısında Mavi Marmara, Filistinler, Mısır, Sisi, Cemal Kaşıkçı davası ve Suudi Arabistan’la ilişkiler, Trump, Putin gibi pek çok konu ve isim üzerinden eleştirilerini sıraladı.

Demirtaş yazısında Beşşar Esad başta olmak üzere birçok tartışmalı isimle alttan alta görüşmelerin başlatıldığını belirterek “İktidar ortağı, cezaevinden saldıkları mafya bozuntusu katillerle, uyuşturucu baronlarıyla görüşüyor; bakanları dolandırıcılarla, çocuk tacizcileriyle, bilimum büyük hırsızlarla görüşüyor ama kendisi HDP ve tek bir muhalefet lideriyle görüşmüyor.” diye yazdı

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir