Pazar, Haziran 16, 2024
AÇIK GÖRÜŞ

Yazgülü Aldoğan: 6 Yıl Sonra Gelen Adalet!

Silivri kapısı önünde bir minibüs durur, içinden elinde siyah çöp poşetine doldurduğu özel eşyalarıyla sakal bırakmış ama çökmemiş genç erkekler iner ve gözyaşları sel olur, önce anaları sarılır onlara.

Karşılıklı ağlarlar. Çünkü ağlarsa en çok anam ağlar! Harp okulu öğrencilerinin ilk beraat kararı ve tahliyesinde de altı yıldır beklediğimiz bu sahneler yaşandı.

Bugün benim gündemim başka; üstelik de mutluluk gözyaşlarıyla size bir sevinç tablosu anlatacağım. 2168 gün sonra gelen ADALET: Çünkü yaşamlarının baharında altı yıldır zindanda çile çeken o gençlerin çilesini de dünden beri ne yazan ne gösteren olmadı, bir gece yarısı Yargıtay’dan gelen BERAAT kararıyla Silivri’den salıverilişlerini de! Ne televizyon haberlerinde varlar, ne gazete. İyi ki sosyal medya var da avukatları yazıyor da, annelerinin terlikleriyle Silivri kapısına gittiklerini öğrendim.

“O düzmece davalar Yargıtay’dan dönmeye başladı”

Benim okurlarım, takipçilerim biliyor: 15 Temmuz gecesi neye uğradıklarını anlamadan emir komuta zinciri içinde otobüslere doldurulan ve terör saldırısı var diye kentin içinde çeşitli yerlere götürülen, otobüsten indikten sonra çoğunlukla eli sopalı ve silahlı “sivil halkın” tehdidiyle karşı karşıya kalan, kimi korkudan ağlayan, kimi saklanan, kimi yaralanan, kimi linç edilen, kimi köprüden atılan Hava Harp Okulu öğrencileri, ifadeniz alınıp bırakılacaksınız diye göz altına alınıp soyulup dövülüp, işkence görüp üstünkörü muhakeme edilip, müştekilerin bile onlar bir şey yapmadı demelerine rağmen MÜEBBET hapis cezası alan, altı yıldır ceza evinde infaz koruma memuru dayakları yiyerek yatan, saçları ağaran, hayatları sönen o gençlerin masumiyetine inandım. Mahkemelerini izledim, avukatlarını dinledim, sözüm ona müştekileri gördüm. Akıl var, mantık var, öğrenciden, erden darbeci olmaz diye direndim. Bedel ödedim. Çalıştığım gazeteden bu yüzden tazminatsız atıldım. Hâlâ 20 yıllık tazminatımı alamadım! Hiç önemi yok. Haklıydım, haklı olduğum kanıtlandı, o düzmece davalar Yargıtay’dan dönmeye başladı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir