Pazar, Mart 3, 2024
SİYASET

Buldan Net Konuştu: Yeni Bir Çözüm Süreci Yok

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan “Yeni bir çözüm süreci yok. İktidar içinde çözülme süreci var. Fiyaskoya dönüşen inkâr ve imha siyasetinin çözülme süreci var bu iktidarda” dedi.

HDP’den ayrılarak Türkiye’nin Sesi Partisi’ni kuran Ayhan Bilgen, “AKP’nin Kürt sorununa ilişkin yeni bir süreç başlatabileceğini” öne sürmüştü. Bilgen, Abdullah Öcalan’ın da sürece dahil edilmeye çalışıldığını düşündüğünü de söylemişti.

HDP’den ayrılarak Türkiye’nin Sesi Partisi’ni kuran Ayhan Bilgen, “AKP’nin Kürt sorununa ilişkin yeni bir süreç başlatabileceğini” öne sürmüştü. Bilgen, Abdullah Öcalan’ın da sürece dahil edilmeye çalışıldığını düşündüğünü de söylemişti. Buldan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Bizleri milletvekili olarak görmediğini söyleyen bir zat var. Şimdi, biz de kendisini bakan olarak görmüyor ve tanımıyoruz, ne olacak peki?

Sen istesen de istemesen de, beğensen de beğenmesen de, kabul etsen de etmesen de bu ülkede 10 milyona yakın insan bizlere oy verdi, bizleri parlamentoya gönderdi. Bir dahaki dönemde çok daha güçlü, çok daha kalabalık geleceğiz. Bu da sana dert olsun, ders olsun.

Bizim üzerimizden siyasi hesaplar yapmayı bırak, asıl albümlerinin, suç ortaklıklarının, hukuksuzluklarının hesabını nasıl vereceksin bence bunu düşün, bunun hazırlıklarını yap, çünkü zaman çok dar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir