Pazartesi, Aralık 11, 2023
AÇIK GÖRÜŞ

İstikbal’e Atanan Kayyım, 20 Milyon Euro İle Kayboldu

CHP Kayseri Milletvekili Arık, ‘ 2018’de Başbakan Binali Yıldırım’a Laçinel’i sordum, 4.5 yıldır yanıt bekliyorum. Ama 20 milyon Euro ile kayıp’ dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Boydaklar’a ait olan ve Erciyes Anadolu Holding adını alan şirkete atanan CEO’nun 20 milyon Euro (360 milyon lira) ile kayıplara karıştığını söyledi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre CHP’li Arık, Kayseri’de TMSF’ye devredilen, Erciyes Anadolu Holdingi Meclis’te gündeme getirdi ve şunları söyledi:

‘TURKUAZ MEDYAYA MİLYONLARCA DOLAR AKTARILMIŞ’

“Şirketin başına 2016 yılında 5 kişiden oluşan bir kayyum heyeti atandı, kayyumun başına da ‘Ertunç Laçinel’ isminde biri getirilir.

Şimdi, Laçinel nerede? Kayseri’nin 20 milyon Eurosu nerede? 2018’de Başbakan Binali Yıldırım’a Laçinel’i sordum, 4.5 yıldır yanıt bekliyorum. Ama 20 milyon Euro’yla (360 milyon lira) kayıp.

Holding ise AKP emrinde ve onlar nereye, ne kadar para derse, oraya harcanıyor. Turkuaz medyaya milyonlarca dolar para aktarılmış ama tarafsız yayıncılık yapanlara tek kuruş yok. Holding, AKP’nin arka bahçesi gibi yönetiliyor.”

YAZININ TAMAMINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir