Pazartesi, Ekim 2, 2023
GÜNDEM

Yenişafak’ın KHK’lilere yardım haberine Saymaz’dan tepki: Ne var bunda?

Bartın merkezli 4 ilde KHK’li ailelere yardım yapıldığı gerekçesiyle 34 kişi gözaltına alındı.

KHK’li ailelere ve cezaevinden yeni çıkmış KHK’li kişilere erzak yardımı yapılmasını gözaltına gerekçe olarak göre emniyet birimleri Bartın merkezli 4 ilde 34 kişiye yönelik gözaltı işlemini haber yapan Yenişafak gazetesi ‘operasyon’ düzenlendiğini  ve ‘bir deponun’ ele geçirildiğini belirten ifadelerle haberini sürdürdü.

Haberin içeriğine ve haber diline sosyal medya kullanıcılarından tepki gelirken dikkat çeken tepkilerden biri de gazeteci İsmail Saymazdan geldi. Saymaz, ‘Ne var bunda?’ diyerek başladığı tweet’ine ‘insanlar bir suçtan tutuklandı ve yargılanıyor diye, KHK ile ihraç edildiği için aç mı kalsınlar?’ diyerek tepki gösterdi.

Saymaz, Yenişafak’a tepkisi devam ettirerek ‘İşsiz mi bırakılsınlar, bu kadar mı hukuktan ve merhametten uzaksınız’ dedi. Saymaz son olarak ‘öyleyse atın vatandaşlıktan’ ifadelerini kullandı.

KHK’lilerin herhangi bir iş yerinde çalışmalarına izin verilmediği biliniyor. İş başvuruları sonrası kırmızı kodlarla fişlenen KHK’liler sigortasız işlerde çalıştırılmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir