CHP’li Karaca: Sarayın yönlendirdiği bir yargı sisteminde kaygı duymamak mümkün mü?

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, cezaevlerindeki mahpus sayısının kendisini kaygılandırdığını belirterek, “Türkiye’de yaşayıp kaygı duymayan var mı?” dedi.

Zafer Kıraç

DUVAR – TBMM 27. Dönem Denizli Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile hapishanelerde artan mahpus sayılarını, yaşanan insan hakları sorunlarını ve çocuk mahpusları konuştuk.

Hapishanelerde bugün itibariyle 310 bin mahpus var. Her gün yüzlerce insan bu sayıya ekleniyor. Bu durum sizi kaygılandırıyor mu?

Gülizar Biçer Karaca

Elbette kaygılandırıyor. Sarayın talimatla yönlendirdiği bir yargı ve infaz sisteminde kaygı duymamak mümkün mü? Türkiye’de yaşayıp kaygı duymayan var mı? Her gün sokakta, evde ya da herhangi bir yerde öldürülebilir miyim, başıma bir iş gelir mi? Attığım tweet nedeniyle evimi şafak vakti polis basar mı? Yazdığım, konuştuğum, itiraz ettiğim, açıkladığım düşüncem nedeniyle tutuklanır mıyım, yarın yiyecek ekmek bulabilecek miyim, barınma hakkı diyorlar ama fahiş ev kiraları karşısında ay sonunda evden atılıp tahliye edilecek miyim? Çocuklarıma bir gelecek bırakabilecek miyim? Bu soruları kendine sormayan tek kişilik hükümette baskı ve sansürle karşılaşmayan var mı?

‘AİLELERİN BEKLENTİLERİNİ CEVAPSIZ BIRAKMA LÜKSÜMÜZ YOK’

YAZININ TAMAMINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir