Cumartesi, Kasım 25, 2023
GÜNDEMHABERLER

Gezi Kararına Karşı Gelen 117 Ünlü İsim, Bildiri İmzaladı: ‘Korkmuyoruz Sinmiyoruz’

Sinema sanatçıları, yönetmenler, oyuncular ve yapımcıların da olduğu 180 ünlü isim Gezi davası kararlarına tepki göstererek imza kampanyası başlattı. Aralarında yönetmen Çiğdem Mater’in de olduğu Gezi sanıklarının aldıkları davanın kararını hukuksuz bulan sinema sektöründen 200’e yakın isim ‘Korkmuyoruz sinmiyoruz’ dedi. Kampanyaya imza koyan isimler arasında Berkay Ateş, Caner Cindoruk, Damla Sönmez, Özge Özpirinççi, Ekin Koç gibi oyuncular da var.

Aralarında sinema ve televizyon dünyasının ünlü yüzlerinin de bulunduğu 200’e yakın isim imza metninde şu ifadelere yer verdi:

Aralarında sinema ve televizyon dünyasının ünlü yüzlerinin de bulunduğu 200'e yakın isim imza metninde şu ifadelere yer verdi:

‘Bundan 9 yıl önce, 2013 yılında vicdanlı insanların kentine sahip çıkmak üzere başlattığı ve ülke geneline yayılıp milyonların paylaştığı Gezi sürecinde nerede duruyorsak, bugün yine oradayız. Daha önce aynı suçlamadan beraat etmiş, aralarında meslektaşımız Çiğdem Mater’in de olduğu Mücella Yapıcı, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden, Hakan Altınay, Yiğit Ali Ekmekçi’ye verilen 18’er yıllık, Osman Kavala’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını kendimize verilmiş sayıyor ve hiçbir somut delile dayanmayan bu karara itiraz ediyoruz. Anayasal, barışçıl gösteri ve protesto hakkını kullanan vatandaşları şeytanlaştırmak, terörize etmek, cezalandırmak hiçbir erkin haddi de, hakkı da olamaz.’

“Susmayacağız. Korkmuyoruz, sinmiyoruz!”

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir