Cumartesi, Aralık 9, 2023
GÜNDEMHABERLER

KHK’lıya Kendi Mahallesinde Nefret İçeren İthamlar : “Vatan Haini’ Dediler, Darp Ettiler”

Eskişehir’de kardeşiyle birlikte KHK’yle ihraç edilen Emine Özdemir Kara, tüm mahallelinin hakaretlerine maruz kaldıklarını söyledi. Kara, kiracılarının bile dahil olduğu şiddet olayını anlattı.

Kanun Hükmünde Kararname ile sınıf öğretmenliği görevinden 2016’da ihraç edilen Emine Özdemir Kara, Eskişehir’de yaşadığı mahallede sık sık komşuları ve kiracıları tarafından ‘terörist’, ‘vatan haini’ gibi suçlayıcı söylemlere maruz kalıyor. Daha önce bu nedenle darp edilen ve polise şikayette bulunan Kara, hiçbir sonuç alamadı. Ailesiyle birlikte maruz kaldığı baskılara, hakaretlere dayanamayan Kara, son olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

MAHALLELİ KHK’Lİ OLDUĞUNU DUYUNCA…

Emine Özdemir Kara ve kardeşi KHK’yle ihraç edildikten sonra Eskişehir’in Tepebaşı ilçesine bağlı Fevziçakmak mahallesinden dışlandılar, ötekileştirildiler ve defalarca hakarete maruz kaldılar.

Kara, ihraç edilmeden önce mahallede yaşayanlar tarafından el üstünde tutulduklarını söyledi. Ancak Kara, KHK’yle ihracının ardından kiracıları da dahil olmak üzere insanların kendilerine hakaret ettiklerini, çöp toplatmaya çalıştıklarını ve darp edildiklerini belirtti. Kara, olaylar yaşandığı an polis çağırdığını fakat hiçbir işlem başlatılmadan olayın üstünün kapatıldığını aktardı. 

ÇÖP TOPLATMAYA KALKTILAR, HAKARET ETTİLER, DARP ETTİLER

Kara, annesi, babası ve erkek kardeşinin de aynı şiddete maruz kaldığını belirterek şunları söyledi: “İki katlı müstakil evin mülkiyeti bize ait. Alt katımızda Z.B., F.B. ve E.B. oturmakta. Bahçeyi yıkarken komşuların terlikleri ıslanmış. Mandal takmadan astıkları çamaşırlardan iki tanesi de rüzgârın etkisiyle uçarak sulu zemine düştü… Tuğçe isimli şahıs, ‘Dua et bu elbiseler bebeğime ait değil. Yoksa sana ne yapacağımı bilirdim’ dedi. Bu esnada eve girmeye çalıştım ancak Z.B. de eve girmeye kalktı. Kendisine engel olmak istedim fakat beni kanepeye kadar ittirdi. Eliyle boynuma vurarak, ‘Pis terörist, vatan haini’ dedi.”

Haberin tamamı ve kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir