Cumartesi, Haziran 15, 2024
HABERLERHUKUKİNSAN HAKLARI

İşe İade Davasını Kazanan Gülçiçek Dere: “Birlikte Güçlüyüz Bunu Unutmasınlar”

İstinye Üniversitesi’nin Kod 29’la görevine son verdiği akademisyen Gülçiçek Dere işe iade davasını kazandı. Konuya ilişkin Vakıf Üniversitesi Dayanışma Meclisi ve Birlik Sendikasınca yapılan açıklamada mücadele mesajları verildi. Gülçiçek Dere de “Birlikte güçlüyüz bunu unutmasınlar” diye konuştu.

Vakıf Üniversitesi Dayanışma Meclisi (VÜDAM) ve Birlik Sendikası İstinye Üniversitesi’ne karşı açtığı işe iade davasını kazanan Öğretim Görevlisi Gülçiçek Dere ile birlikte İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü önüne basın açıklaması gerçekleştirdi.

VÜDAM tarafından yapılan açıklama şunlar denildi: “Gülçiçek Hocamızın yaşadığı süreç kod29 ile patronların nasıl kayırıldığı ve eğitimcilerin, çalışanların emeğinin nasıl değersizleştirildiğini de ortaya koyuyor. İstinye Üniversitesi’ne karşı açtığı dava 1 yıl, 1 ay sonra sonuçlanmış bulunuyor. Pazartesi günü Gülçiçek hocamız işbaşı yapıyor. İstinye Üniversitesi mahkeme kararı gereği işten çıkarıldığı günden bugüne kadar çalışmadığı her günün ücretini ödemek zorundadır. Kendisini eski görevine iade etmek zorundadır. Gülçiçek hocamız eskisi gibi görevine devam edecek, mücadelemiz büyüyecek. Artık hiçbir akademisyen yalnız değildir.” denildi.

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir