Perşembe, Şubat 22, 2024
GÜNDEMHABERLERHUKUKİNSAN HAKLARI

Şanlıurfa’da Yine Bir Zırhlı Araç Küçük Çocuğa Çarptı

Urfa Viranşehir’de, mahalle arasında dolaşan zırhlı araç 5 yaşındaki bir çocuğu ezdi. Ağır yaralanan çocuk hastaneye kaldırıldı.

Urfa’nın Viranşehir İlçesi’nde dün öğle saatlerinde 5 yaşındaki Nure Dikçe isimli küçük bir kız çocuğu zırhlı aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Sokaktaki bir güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde çocuğun zırhlı aracın altında kaldığı görülüyor. Bacağı ezilen çocuk tedavi altına alınmak üzere Viranşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

SÜRÜCÜ: KÜRTLERİN YOĞUNLUKTA OLDUĞU KENTLER SİZİN İÇİN GÜVENLİK SORUNU MUDUR?

Olayla ilgili görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, “Urfa Viranşehir’de zırhlı araç küçük bir kız çocuğuna çarptı, Nure Dikçe’nin şuan ağır yaralı olduğu bilgisi mevcut. Kürtlerin yoğunlukta olduğu kentler sizin için güvenlik sorunu mudur? Bu yüzden mi bu kadar askeri araç kol geziyor…” ifadelerini kullandı.

URFA BAROSU: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Bu tür olaylarla ilgili önceden uyarıda bulunduklarını belirten Urfa Baro Başkanı Mehmet Velat İzol da paylaşımında, “Önceden uyarmıştık. Kontrolsüz güvenlik anlayışının sonucu zırhlı araçlar tehlike saçmaya devam ediyor. Şanlıurfa barosu olarak takipçisi olacağız” dedi.
Kürt illerinde sıklıkla meydana gelen benzer olaylarda başta çocuklar olmak üzere birçok kişi vefat etti ya da ağır yaralandı. En son Eylül ayında Şırnak’ta zırhlı aracın çarpması sonucu 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu vefat etmişti. Son 13 yılda zırhlı araçların çarpması 20’si çocuk olmak üzere, toplam 40 kişinin canına mal oldu. Olaylarla ilgili birçok dosya ise cezasız kalarak kapatılıyor. 

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir