Pazar, Mart 3, 2024
GÜNDEM

Kemal Özkiraz YouTube Kanalında Konuştu: “Kılıçdaroğlu; KHKların tümü hukuksuzdur, KHKlıların tamamı görevine dönecek,dedi”

Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılarla ilgili çıkışına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kemal Özkiraz’ın yaptığı programda konuyla ilgili soruya YouTube kanalından verdiği cevap şöyle:

“KHK’lıların talepleri de görüşmede gündeme geldi. Sayın Genel Başkanın elinde kapsamlı bir çözüm planı var. Muhtemelen bunun tamamını seçime ayırdıkları için şu anda ufak ufak spoilerlar veriyor. Sayın Genel Başkanın söylediği özetle şu: “Tüm KHK’lar hukuksuzdur. KHK’lar temelsizdir. KHK işlemi idari işlem olduğu için yargısız infazdır. Biz yargısız infaza kurban giden KHK’lıların hepsini önce görevlerine atayacağız. Sonra eğer hakkında açılmış davası olan, ceza alan vs. de varsa onların da yeniden yargılanmasını sağlayacağız.”

KHK’lıların tamamı CHP iktidarında görevine dönecek. Süren mahkemeler yine devam edecek. Bitmiş davalara da yeniden yargılama hakkı getirilecektir. Bu konunun birebir şahidiyim. Hatta bununla ilgili CHP’de bir genel başkan yardımcısı var. Bu işle görevlendirilmiş. Sayın Gülizar Biçer Karaca. KHK’lılarla içiçe çalışıyor. O yüzden bu konudan emin olabilirsiniz. CHP bununla ilgili çok kapsamlı bir eylem planı hazırlıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir