Pazar, Mart 3, 2024
SON DAKİKATEKNOLOJİ

Microsoft, Windows 11’in Yeni “Sağ Tık” Menüsünü Paylaştı

Yazılım devi Microsoft, Windows 11 işletim sisteminin sağ tık ve paylaşım menülerini güncelleyerek daha işlevesel bir hale getirdi.

Şirketin basın servisi, yeni işletim sisteminin ara yüzünde yapılan son değişiklikler hakkında bilgi verdi. Bu bilgiler kod düzenlemeleriyle ilgili değil. Windows geliştiricileri, Windows 11 arabiriminin temel öğelerinden birini daha kullanıcı dostu hale getirdi.

Windows 11’in sağ tık menüsü yenilendi

Windows 11‘de, işletim sisteminin en sık kullanılan öğelerinden biri yeniden tasarlandı: farenin sağ tuşuna basılarak çağrılan bağlam menüsü. “” ve “Birlikte Aç” seçenekleri artık bitişik durumda ve sık kullanılan komutlar (kes, kopyala, yapıştır vb), menünün en üst kısmında görüntüleniyor.

Microsoft, Windows 11'in güncellenmiş 'sağ tık' menüsünü gösterdi

Ek olarak, pencerenin altında, nadiren kullanılan komutları gizleyen “Daha fazla seçenek göster” öğesi belirdi. Fareyi tıklayarak veya Shift + F10 tuşlarına basarak bu listeyi genişletebilirsiniz.

Microsoft, Windows 11'in güncellenmiş 'sağ tık' menüsünü gösterdi

Paylaşım menüsü arayüzü de değişikliğe uğradı. Daha özlü hale geldi ve şimdi bölümlere ayrıldı. Üstte cihaz görünürlük ayarları var ve altta dosyanın “paylaşılacağı” uygulamaların bir listesi var. Örneğin, kişiler listenizden bir alıcı seçerek istediğiniz dosyanın ekli olduğu bir e-postayı hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.❞

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir