Cumartesi, Nisan 13, 2024
GÜNDEMHABERLER

Salgın tedbirleri hakkında soruşturma başlatan ve “Muhtemelen işimi kaybedeceğim” diyen Cumhuriyet Savcısı hakkında inceleme başlatıldı!

Valilik, Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında idari ve adli inceleme başlattığını duyurdu.

Şanlıurfa Valiliği, sosyal medya hesabından Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin yasal olmadığını belirterek resen soruşturma başlattığını açıklayan Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında idari ve adli inceleme başlattığını duyurdu.

Şanlıurfa Viranşehir Cumhuriyet Savıcısı Eyüp Akbulut, Youtube kanalından bir video yayınlayarak salgın tedbirleri, maske zorunluluğu ve aşı uygulaması hakkında resen soruşturma başlattığını açıkladı. Herkesin elindeki delilleri soruşturma dosyasına gönderebileceğini söyleyen Akbulut, salgın tedbirlerinde hukuksuzluk olduğunu belirtti. 

“Haysiyetli bir hukukçunun bunu yapması lazım”

Akbulut, “Ben bunları söylediğim için muhtemelen işimi kaybedeceğim. Başıma bela alacağım. Fakat, haysiyetli bir hukukçunun yapması lazım” demişti. 

İnceleme başlatıldı

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre, Akbulut’un sosyal medyadan yaptığı bu açıklamanın ardından Şanlıurfa Valiliği tarafından hakkında idari ve adli inceleme başlatıldı.

https://youtu.be/_pENNS96U_I

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir