Pazar, Haziran 16, 2024
DÜNYAGÜNDEMHABERLERSİYASETSON DAKİKA

Halkın Vekili Gergerlioğlu’nun, Gözaltına Alınmadan Önceki Son Açıklamaları: “Üstünlük Bizde Çünkü Haklıyız”

Yargıtay tarafından bir tweet attığı gerekçesiyle cezası onan ve mecliste cezasının okunması ile milletvekilliği düşen, sonrasında mecliste “Adalet Nöbetine” başlayan Ömer Faruk Gergerlioğlu, abdest alırken sabah saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı.

Gergerlioğlu, gözaltına alınmadan önce Prof. Dr. Haluk Savaş KHK Akademisi’ne canlı bağlanarak KHK’lılarla bir araya gelmişti.

Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir” demişti. Bu sözlerin üzerinden 24 saat geçmeden Gergerlioğlu’nun gözaltına alınması manidar bulundu.

DAHA ÖNCE NE YAŞANMIŞTI

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, 2016’da bir başkasına ait tweeti, retweet (paylaştığı) için Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 21 Şubat 2018’de ‘örgüt propagandası yapmak’ iddiasıyla 18 ay hapse mahkum edildi. Cezanın Yargıtay tarafından onanmasının ardından Gergerlioğlu hakkında fezleke hazırlandı ve TBMM’de yapılan oylamayla 17 Mart’ta milletvekilliği düşürüldü. Gergerlioğlu o tarihten itibaren Adalet Nöbeti yaparak Anayasa Mahkemesi’nin hakkında vereceği kararı bekleyeceğini dile getirmişti.

İşte o açıklama,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir