Salı, Ekim 3, 2023
GÜNDEMHABERLERSİYASET

Boğaziçi Öğrencilerinden “Demokratik Süreçleri Tanımadan Atanan Yandaş Rektörleri Kabul Etmiyoruz” Tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 5 üniversitenin rektörü değişti. Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan ve daha önce AKP’den milletvekili adayı olan Prof. Dr. Melih Bulu’ya öğrencilerden tepki yağdı. Sosyal medyada #KayyumRektörİstemiyoruz etiketiyle binlerce mesaj paylaşıldı. 

ÖĞRENCİLERDEN TEPKİ

2002 yılından bu yana AKP içinde çeşitli görevlerde yer alan ve son olarak İstanbul 1’inci Bölge’den milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniveristesi’ne rektör yapılması öğrencilerin tepkisine neden oldu. Twitter’da açılan #KayyumRektörİstemiyoruz etiketiyle binlerce tepki mesajı paylaşıldı.

Atamaya tepki gösteren öğrenciler, “Demokratik süreçleri tanımadan atanan yandaş rektörleri kabul etmiyoruz” dedi. Boğaziçi Dayanışması grubundan yapılan paylaşımda ise, “Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle okulumuza Melih Bulu’nun kayyum olarak atandığını öğrendik. Boğaziçi öğrencileri olarak demokratik süreçleri tanımadan atanan yandaş rektörleri kabul etmiyoruz. Melih Bulu bizim rektörümüz değildir!” ifadelerine yer verildi. Tepki mesajlar içinde Bulu’nun daha önce yaptığı paylaşımlar da yer aldı.

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir