Salı, Mayıs 14, 2024
GÜNDEMHABERLERHUKUKİNSAN HAKLARISİYASET

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu’ndan, “Türkiye, On Binlerce KHK’lıya Tazminat Ödeyebilir” Uyarısı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) KHK’lılarla ilgili kararı konuşulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Olay TV’de canlı yayına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AİHM’nin bir KHK’lının başvurusu üzerine yüksek mahkemenin Türkiye’yi tazminata mahkum etmesini değerlendirdi. On binlerce KHK’lının aynı durumda olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Bu yüzden Türkiye on binlerce KHK’lıya tazminat ödeyebilir” uyarısında bulundu.

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, mahkeme kararıyla beraat eden KHK’lıların derhal işlerine döndürülmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdi.

Müebbet Alan Askeri Öğrenciler

Askeri öğrencilerin müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasının adalet duygusuna zarar verdiğini aktaran Karamollaoğlu,  “Yahu bunlar daha silah kullanmayı bilmiyorlar. Bu çocuklara komutanlarına verilen ceza verilir mi” diye konuştu.

Türkiye’de adaletin olup olmadığını iktidara karşı verilen davalarda ortaya çıktığını aktaran Karamollaoğlu, “Bir mahkeme, iktidarın aleyhine karar verebiliyorsa orada adaletten söz edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Bir Hakim Talimatla Karar Verecekse Hiç Hakim Olmamalı, Gitsin Başka İş Yapsın

Adaleti sağlayamayacak kişilerin hakim olmaması gerektiğini aktaran Karamollaoğlu, “Bir hakim talimatla karar verecekse ve adaleti sağlayamayacaksa hiç hakim olmamalı. Gitsin başka iş yapsın, Herkes hâkim olacak diye bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir