Pazar, Mart 3, 2024
GÜNDEMHABERLER

Vatandaş Bu Kez Elektrik Duasına Çıktı

Son günlerde yaşanan susuzluk nedeniyle yağmur duasına çıkan vatandaşların ardından Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı 30 mahallenin sakinleri günde 12 saat boyunca elektriklerin kesilmesi nedeniyle elektrik duasına çıktı. 

Aşağı Karıncalı Mahallesi’nde bir araya gelen köylüler, “Bu yağmur duası değildir, elektrik duasıdır. Sorunlarımızın çözümü için nereye başvuru yaptıysak, ‘Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ne (DEDAŞ) ancak Allah’ın gücü yeter’ diyorlar. Biz de Allah’a yalvarıyoruz. Allah’ım bize elektrik ver. Allah’ım bu zulme son ver” diyerek dua etti.

Mahalle sakinleri sabah 06:00 ile akşam 19:00 arası elektriklerin kesik olduğunu aktardı. DEDAŞ’a tepki gösteren köylüler kendilerine sürekli, “DEDAŞ’a ancak Allah’ın gücü yeter” dendiğini belirtti ve şirketin jandarmalarla birlikte evleri bastığını aktardı.

Dicle Elektrik’in her çiftçiye 100 bin lira ceza, 150 bin lira fatura geldiğini ileri süren köylüler, durumu şikayet ettiklerinde Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi talep edildiğini, belge ile gidilince borcun 50 bin TL’ye düşürüldüğünü ifade etti. 

“50 bin lira çiftçiden düşürüyorsa 50 bin lira da devleti soyuyor. Devleti dolandırıyorlar” diyen köylüler AKP’li olduklarını da açıkladı. “Hepimiz AK Partiliyiz. AK Parti ile yürüdük yorulduk her şey yaptık. Sadece elektrik istiyoruz Dicle zulmüne dur diyoruz.”   

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir