Pazar, Haziran 16, 2024
GÜNDEMHABERLERSİYASETSON DAKİKA

Refah Partisi Eski Milletvekili Fethullah Erbaş, ‘İktidarı Bize, Bizi Boğmak İçin Verdiler’

Refah Partisi eski Milletvekili Fethullah Erbaş, KHK TV’ye konuştu. 28 Şubat “Post Modern Darbe” sürecinin tanınan isimlerinden olan Erbaş, öğrencilik yıllarında solcu olduğunu belirterek sonraki hayatının  milli görüş çizgisinde geçtiğini söyledi. 28 Şubat 1997 tarihindeki Milli Güvenlik Kurulu Toplantısını anlatan Erbaş, Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan’ın “İktidarı bize veriyorlar, çünkü bizi boğacaklar, bu iktidarı bizi boğmak için veriyorlar” sözünü hatırlattı.

ERDOĞAN DÖNEMİNDE  DİNİN İÇİ BOŞALTILDI

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ile çok eskiye dayanan bir arkadaşlığının olduğunu söyleyen Erbaş, “Milli görüşü, Erdoğan üzerinden bölmeye çalıştılar. Cezaevine girmesi onun önünü açtı, popüler hale getirdi. Erdoğan liderliğindeki yeni oluşum Fazilet Partisi’nin kapatılması yönünde çalıştı. Erdoğan, gücü ele geçirdikçe kendisine yakın olanları yavaş yavaş tasfiye etti. Milli görüşün sürekli önünü kesti. Bugün Sadet Partisi iki yaprak olsa Tayyip Bey, o yaprağın birini koparır. Tayyip Bey’in döneminde dinin içi boşaltıldı.” Dedi.

KHK’LARIN YÜZDE 80’İ HUKUKA DAYANMIYOR

İlan edilen KHK’ların tamamının usule uygun olmayan yöntemlerle çıkarıldığını ve anayasanın hükmü doğrultusunda meclisten onaylanmadığını aktaran Erbaş, “KHK’ların yüzde 80’i hukuka dayanmıyor. Tek adam, rejimin çıkardığı yasalar bunlar. Ben yaptım siz usulüne uydurun, ne yaparsanız yapın demek istiyor. Erdoğan’ın yurt içi ve yurt dışında propagandasını yapan şimdi cezasını çekiyor. Her dönemin zalimleri ilk önce kendisine yardım edenlerin başını yer. Bu dünyanın kaderidir.” diye konuştu.

YAHU ALLAH’TAN KORK!

Her insanın  siyasette bir süre sonra kendini dokunulmaz hale getirdiğini belirten Erbaş, Erdoğan için şu ifadeleri kullandı: “Erdoğan İstanbul’da il başkanıyken ben Van’da belediye başkanıydım. O zaman insani yönleri çoktu. Her aradığımda konuşur, parti programlarına davet ederdim, hiç birisini geri çevirmezdi. Şimdi kendine ulaşmak şöyle dursun özel kalemine, ne özel kaleminin kalemine ulaşmak mümkün değil. Yahu Allah’tan kork.” diyerek sitemlerini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir