Salı, Mayıs 21, 2024
GÜNDEMHABERLERSİYASET

HDP’ye Yönelik Operasyona Bir Tepki de Yeşil Sol Parti Eş Sözcülerinden: ‘HDP Susturulamaz!’

Bu sabah erken saatlerde yapılan operasyonlarda HDP’ye yönelik çok sayıda gözaltılar yapıldı. Gözaltına alınan 82 isim arasında HDP’nin önde gelen isimlerinden Sırrı Süreyya Önder ve Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen de yer almaktaydı.

Yaşananlar üzerine çok sayıda tepki yağarken bir tepki de Yeşil Sol Parti Eş Sözcülerinden geldi. Eylem Tuncaelli ve Sinan Tutal imzalı bildiride şu ifadeler yer aldı;

“Bundan tam altı yıl öncesindeki olaylar bahane edilerek bugün HDP’ üye, yönetici ve o dönemki milletvekillerine dönük düzenlenen operasyon İktidar Blokunun çaresizliğini gösteriyor.

HDP demokratik ve meşru zeminde siyaset yapan bir partidir.

Tek adam rejimi, halk nezdinde güç ve güven kaybettikçe daha da saldırganlaşıyor; akla hayale gelmeyecek bahanelerle demokratik muhalefeti hatta iktidar bloku dışında kalan tüm kesimleri baskı altına almaya çalışıyor.

Bu türden, darbe dönemlerini aratmayacak siyasi operasyonlarla, gündem değiştirerek ekonomideki yere çakılışı, pandemiyle mücadeledeki beceriksizliği, doğayı yağmalayan projeleri ve artan işsizliği, yoksulluğu unutturamayacaklar!

Bu siyasi operasyon durdurulmalı ve gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılmalıdır.”

Eylem Tuncaelli- Sinan Tutal
Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir