Cumartesi, Kasım 25, 2023
GÜNDEMHABERLERSAĞLIK

Vaka Sayılarının Hızla Artmasının Ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 İlin Sağlık Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Covid-19 vaka sayılarının hızla artmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 ilin sağlık müdürleriyle yaptığı toplantılarda  koronavirüs (Covid-19) vaka artışlarını, yeni tedbirleri ve sahadaki ihtiyaçları görüştü.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,

“14 AĞUSTOS İL DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI. 15 ilimizin sağlık müdürleriyle ayrı ayrı toplantı yaptık. Nedenleriyle vaka artışlarını, yeni tedbirleri, sahadaki ihtiyaçları ele aldık. Görüşmelerde değişmeyen konu, sizce ne olmuştur? Hastalar, hastalığa basit sebeplerle yakalanıyor.” İfadelerini kullandı.

5 İlde Birtakım Kısıtlamalar

Yapılan toplantının ardından Malatya, Düzce, Maraş, Yalova ve Şanlıurfa‘da Covid-19 salgınında en yüksek risk grubunda bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar için bir takım kısıtlamalar getirildi.

DÜZCE’de Düğünler 2.5 saate Düşürüldü

Düzce’de gelin ve damadın, birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş üstü kişilerin düğünlere katılması Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararıyla yasaklandı. Ayrıca alınan karar gereği düğünler 3 saatten 2.5 saate düşürüldü.

Kahramanmaraş’ta Toplu Taşıma Kullanımı ve Pazara Gidiş Saatleri Kısıtlandı

Kahramanmaraş’ta yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstündekilerin toplu taşıma araçlarını kullanımı ve pazara gidiş saatleri kısıtlandı.

YALOVA’da Belirli Saatlerde 65 Yaş üzeri Sokağa Çıkma Yasağı

Yalova İl Hıfzıssıhha Kurulu il genelinde 65 yaş üzeri vatandaşların 09.00/21.00 saatleri dışında sokağa çıkmalarını yasakladı.

ŞANLIURFA’da 65 Yaş Üzeri Sokağa Çıkma Yasağı

Urfa Valiliği korona virüs nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlara günün belli saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini duyurdu.

MALATYAda Sokağa Çıkma Yasağı

Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstündeki yurttaşların 10.00 ila 17.00 saatleri dışında sokağa çıkmalarının kısıtlandığını bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir