Salı, Mayıs 14, 2024
AÇIK GÖRÜŞ

Ayasofya Açılıyor Dış Güçler Hazırlanıyor

Veysi Dündar

Ayasofya açılıyor…
Yarından itibaren dış güçler çalışmaya başlayacak. AKP’yi 18 yıldır iktidardan etmek dışında her şeye gücü yeten ‘dış güçler’ ekonomimize kesin saldırı başlatacak.
“Ey dış güçlerin” saldırı için fazla bekleyeceğini sanmıyorum.

Muhtemel ki döviz kurlarına, enflasyona ve faize yönelik ataklar göreceğiz.
Dış güçler Ayasofya’nın açılmasını durduracak kadar güçlü olmasa da, ekonomimize sabotaj yapacak kadar güçlüler maalesef.
Zeki olmadıkları için AKP’nin bütün zararlı icraatlarını yapmasını bekliyor ve ardından harekete geçiyorlar.
Mesela Ayasofya’nın açılması dış güçler için gayet kötü bir durum. Peki akıllı bir dış güç ne yapar normalde? Ayasofya’nın açılmasını engellemeye çalışır. Bunun için ekonomiye sabotaj ya da çeşitli benzer faaliyetler yapar.

Oysa Erdoğan’ın ifadesiyle Covid sürecinde ekonomisi en az etkilenen ülke oldu Türkiye. Dış güçler Covid döneminde Türkiye’ye ekonomik saldırı düzenleyebilir, işlerin daha kötü olmasını sağlayabilirdi. Ancak bunu yapmadılar. Yapamadılar.

Türkiye güçlü bir konumda Ayasofya’da cami açılışını yapacak kadar kendine güveniyor.
Ancak yarından itibaren dış güçlerin yoğun saldırısı ile karşılaşabiliriz. Bu saldırıları önlemek hiç de kolay değil. Daha önceki saldırılarda kur 3 liradan 7’ye, faiz 10’dan 30’a çıkmıştı. Yeni bir kur ve faiz saldırısı olursa bu rakamlar tekrar karşımıza çıkabilir.

Normal olarak güçlü ve oyun kuran Türkiye’nin dış güçlerin saldırılarına karşı da, sağlam duruş göstermesi beklenir. Ancak gelin görün ki, bu tür saldırılarda her zaman gafil avlanıyoruz. Dış güçler ekonomimizi çökertmek için tüm çabalarını gösteriyor ve bunda bir noktaya kadar başarılı oluyor.

O zaman ben siyasi iktidarı buradan uyarmak istiyorum. Ayasofya’yı açtıktan sonra dış güçlerin saldırılarına karşı ne tür önlemler alındığı kamu oyuyla paylaşılmalı.

Ayasofya’da davetiye ile namaz kılan ilk 500 şanslı Müslüman, dış güçlerin saldırısını önlemek konusunda da öncelikle sorumludur.

Hem Ayasofya’da namaz kılıp ekstra sevap bonusu kazanmak, hem de ülkeyi dış güçlere karşı müdafaa etmek gerekir.

Yarın Ayasofya açıldığı için ülkemize tuzaklar kuran, kuracak olan bilumum şer odakları harekete geçip kuru, faizi, enflasyonu, fiyatları yükselttiğinde buna, “dur” demek gerekecektir. Buna “dur” diyecek olan da, hiç kuşkusuz yerli/milli Ayasofya davetlileri olmalıdır.

Şaka yaptığımı, mübalağa ettiğimi, istihza ettiğimi düşünenlere, Rahip Brunson’dan Deniz Yücel’e, portakal bıçaklamaktan, Rus uçağı düşürmeye, ABD’nin mektubundan, Suriye’de şehit düşen askerlerimize Türk dış politikasında yakın tarih derslerini hatırlamalarını tavsiye ederim.

Rahip Brunson yüzünden ekonomimize suikast düzenleyenler, Yunanistan kilisesinin yas ilan ettiği bir hadise için neler yapmaz?

Ak Parti’yi itinayla iktidarda muhafaza etmek dışında tüm melanetlerin kaynağı olan dış güçlerin yol, köprü, baraj, havaalanı vs yapımına da gayet sıcak baktıklarını biliyoruz.

Dış güçler ancak ekonominin dengelerini terse düşürme alanında etkin ve biz kendilerinden bir hamle bekliyoruz.

Sözümün değeri var mıdır yok mudur bilmiyorum. Fakat adım kadar eminim ki dış güçler ülkemize tuzakları kuracak ve ekonomize atışlar yapacak.
Bu atışlar iktidarı teğet geçip, geniş halk kitlelerine, şirketlere, emekçilere, emeklilere, emekli olamayanlara ve işsizlere ulaşacaktır. İktidarın koltuğunda biraz daha sağlam durmak için, işaret ettiği dış güçlerin bu atışlarını boşa çıkarmayı beklemek, yazık ki çok şey istemek oluyor.

Dış güçler yapacaklarını yapıyor bize ise iktidara destek olmak düşüyor.
İktidarın yüzlerce yandaş yazarı, onlarca gazete ve televizyonu bütün bu süreci daha şimdiden kaleme almaya başladı bile. Bizse eğer sosyal medya yasası yasaklanmazsa düşüncelerimizi ifadeye devam edeceğiz.
Dış güçlerin canı istedikçe ekonomisiyle kedinin fareyle oynar gibi oynayabildiği bir ülkede yaşıyorsak, daha fazlasını da beklemeyelim zaten.

23.7.2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir