Pazar, Haziran 16, 2024
GÜNDEMHABERLER

İnsan Hakları Aktivisti, KHK Tv Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Haluk Savaş Hastaneye Kaldırıldı

İnsan Hakları Aktivisti ve KHK TV Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Haluk Savaş, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

15 Temmuz’dan sonra 672 sayılı KHK ile Gaziantep üniversitesinden ihraç edilip, tutklandıktan sonra kanser hastalığına yakalanan ve yargılandığı davada beraat eden Prof. Dr. Haluk Savaş’ın sağlık durumu yeniden kötüleşti. Savaş’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ‘‘Haluk hoca çok rahatsız, sevenlerinden özel dua istiyoruz.’’ ifadeleri kullanıldı.

Prof. Dr. Haluk Savaş, Kanser tedavisi olmak amacıyla Almanya’ya tedaviye gidememiş. pasaport almak için mücadele eden ve uzun uğraşlar sonucu yurtdışına çıkarak kanser tedavisine başlamıştı.

Kanser tedavisine yurt dışında devam etmek için uzun süre, hukuksuz bir şekilde el konan pasaportunu geri almak ve yurt dışı yasağını kaldırtmak için verdiği kişisel ve haklı mücadelesi ile bütün Türkiye kendisini tanıdı. Haklı mücadelesi her daim destek gördü.

Son gelen haberler, Savaş’ı sevenlerini ve özellikle KHK’lıları hayli üzdü.

Twitter’da 157 binden fazla takipçisi olan Prof. Dr. Haluk Savaş’ın on binlerce seveni,  Savaş’a destek olmak ve moral vermek için sosyal medyada sevgilerini dile getirerek çok sayıda mesaj attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir